среда, 5 февраля 2014 г.

Дитячі бібліотекарі України. Сто кращих.

А.А.Кумечко.
"Їх добрий слід у серці залишається,
Їх посмішки і тембр голосів,
І назавжди у пам'яті відбивається
Колег і наших юних читачів.
Немає забуття всім гарним людям,
Їх справам, їх натхненню і словам,
Бо завдяки їх мріям і думкам
Є в нас і сьогодення, і                      майбутнє". /Марія Чугуєва/.

У кожній справі є люди, які своїми ідеями, своїм горінням роблять її особливою. Саме до таких людей належить завідуюча Корнинською дитячою бібліотекою Анелія Аркадіївна Кумечко. Недаремно кажуть, що життя людини вимірюється не тільки роками, а й гарними справами. А їх у Нелі Аркадіївни назбиралося багато. Бо ж основним принципом було і залишається - прищепити своїм читачам любов до книги. 
У бібліотеку до Нелі Аркадіївни приємно зайти будь-якої пори року. Переступаєш поріг - і потрапляєш у царство чистоти і затишку. Здається, тут чекають на гостей, які ось-ось відчинять двері. А й справді, відвідувачі Корнинської дитячої бібліотеки для її завідуючої завжди бажані, як гості. Це для них барвисті килими, штори, свіжа зелень кімнатних квітів, різножанрова література, ігри, розваги, інтернет. 
Якби описати кожен трудовий день Анелії Аркадіївни Кумечко, то на полицях бібліотеки з'явилося б кілька томів цікавої розповіді про її любов до своєї роботи, дітей, уміння за допомогою книг очищати душі, робити добрими серця. Анелія Аркадівна - вмілий організатор і активний учасник багатьох культурно-просвітницьких і виховних заходів у формі свят, конкурсів, творчих зустрічей, диспутів, літературно-музичних вечорів. Вона співає, танцює, малює і пише гарні вірші. Проте найбільшу увагу вона приділяє бібліотечному краєзнавству. У бібліотеці зібрано значний документальний ресурс з історії села, розроблена "Екологічна стежина" за програмою сільського туризму, періодично проводяться зустрічі з цікавими людьми "Наперекір долі", зібрано цікавий матеріал про сільських вишивальниць "Вишивала долю для дітей". За високий професіоналізм, майстерність, відданість своїй справі Анелія Аркадіївна неодноразово визнавалася кращою серед бібліотечних працівників району за підсумками року; у 1987 році нагороджена дипломом Державного комітету УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі та видавництва дитячої літератури "Веселка" за активну участь у проведенні Республіканської літературної подорожі "Тобі ми вдячні, партія могутня, за мир, за щастя і зоряне майбутнє"; двічі ставала переможницею районного конкурсу професійної майстерності; у 1993 році перемогла в обласному конкурсі "Кращий дитячий бібліотекар року"; у 1998 - нагороджена грамотою облдержадміністрації "За багаторічну сумлінну працю в сфері книговидавництва, розповсюдження і пропаганди української книги та з нагоди 1000-річчя літописання і книжкової справи в Україні". За активну життєву позицію, принциповість, людяність односельці з 1980 року 8 скликань поспіль обирали А.А.Кумечко депутатом селищної ради та один раз - до районної ради.
І ось іще одне високе досягнення Нелі Аркадіївни... "Дитячі бібліотекарі України", під такою назвою вийшов збірник, підготовлений Національною бібліотекою України для дітей спільно з Міністерством культури України.

На сторінках книги розповідається про життєвий і творчий шлях 100 кращих фахівців бібліотек України для дітей, висвітлюється їхня діяльність, творчі здобутки, інноваційні проекти, спрямовані на всебічний і гармонійний розвиток підростаючого покоління. Надзвичайно приємно повідомити, що серед ста кращих - завідуюча сільською бібліотекою для дітей смт. Корнин Анелія Аркадіївна Кумечко.

Справжній професіонал, мудрий наставник. ЇЇ стиль роботи - висока працездатність, сумлінність, інтелект, наполегливість. Нові ідеї, ініціатива та успіх - життєве кредо Анелії Аркадівни Кумечко. Щиро вітаємо та зичимо нових творчих здобутків!

                                                    
                                                 

14 комментариев:

 1. За словами О.Хакса, люди схожі на вікна, бо вони виблискують і сяють, коли світить сонце, а коли запанує темрява, їхня справжня краса відкривається лише завдяки світлу, що йде з середини.Те світло, що йде від А,А.Кумечко творить справжні дива, бо сприяє творчому зростанню юної особистості.Пишаюсь тим, що є такі бібліотекарі серед нас.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Пані Тетяно, я щиро Вам вдячна за оцінку моєї праці! Діти - це моє сяйво, це моя радість, це моє життя. І коли у них від задоволення світяться оченята, я знаю, що день прожила не даремно.Проходять роки...і вже коли мої колишні маленькі читачі приходять зі своїми дітками до дитячої бібліотеки, я бачу плоди своєї праці.

   Удалить
 2. Так, пані Тетяно, Ви дуже вдало прирівняли і поєднали вислів О.Хакса з А.А.Кумечко. Я також пишаюся, що у нашій бібліотечній родині є такі осередки світла, що випромінюють стільки добра, краси, позитиву, виокого професіоналізму. Хочеться рівнятись на таких людей, як Анелія Аркадіївна. Мені вдвічі приємно пишатися, адже ми з Анелією Аркадіївною не просто колеги, а і земляки.

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Людмила Станіславна, я від всієї душі вдячна Вам!!! Сьогодні у мене
   самий щасливий День у моєму житті!!! Щиро дякую!!!

   Удалить
  2. Я щиро рада за Вас, Анеліє Аркадіївно!!!!!

   Удалить
 3. Особисто знаю Анелію Аркадіївну- цю маленьку, жваву, непосидючу і талановиту людину. Саме такою повинна бути справжня людина і справжній професіонал! З неї беруть приклад багато бібліотекарів нашого району. Нехай завжди щастить у житті Анелії Аркадіївни!

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Так, Людмило, Ви слушно кажете. Анелія Аркадіївна - яскравий взірець для наслідування! Успіхів їй і добробуту!

   Удалить
  2. Людмила, щиро дякую!!! Мені дуже хочеться щоб усім нам завжди щастило у житті, і були тільки сонячні дні! Хай Бог береже усіх бібліотекарів!!!

   Удалить
 4. До речі, в свої не 18 освоїла комп"ютерну грамотність! Молодець!

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Наталочка, дякую!!! Нині без комп'ютерної грамотності ні кроку!!!

   Удалить
  2. Так Наташа, не кожному підкоряється комп'ютер. Та Анелія Аркадіївна особистим прикладом довела - варто поставити собі за ціль, і любу вершину буде взято. Ми пишаємося такими інтелектуальними "бійцями"!

   Удалить
 5. Так давно не було розповідей про бібліотекарів як особистостей, професіоналів і тому вдвічі цікавіше знайомитися з такими талановитими колегами. А то ми за своєю повсякденністю забуваємо про тих, хто працює поряд, заслуговує нашої поваги і визнання. Мої щирі вітання Анелі Аркадіівні!

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Шановна пані Алла, щиро дякую за Ваші вітання!!! Знаю, ми всі бібліотекарі України заслуговуємо на повагу і визнання, наша професія- одна з не легких! Успіхів Вам!!!

   Удалить
 6. Так, Анеліє Аркадіївно. Наша професія дійсно одна з не легких, в хорошому розумінні цього слова. Тому, що коли любиш свою роботу, то і віддаєш їй всю енергію. А вона трансформується після відчуття втоми в задоволення, відкриваючи друге дихання на подальші копіткі бібліотечні справи.

  ОтветитьУдалить