четверг, 27 февраля 2014 г.

Готуємось до другого етапу Конкурсу

Всеукраїнський конкурс читання
 «КНИГОМАНІЯ 2014»
(«Найкращий читач України-2014»)

ПАМ’ЯТКА УЧАСНИКА 2-го ЕТАПУ

Вітаємо, Ви стали Найкращим читачем своєї школи чи бібліотеки! Члени журі оцінили ваші старання. Ви подолали перший рубіж.  Не зупиняйтесь, адже попереду – найцікавіше.

Що робити, коли Вас оголосили переможцем 1-го етапу?

1.      Дізнатися про дату і час проведення змагання. Згідно з рекомендаціями, воно має відбутися з 1 до 21 березня 2014 р., але можливі зміни.
2.      Попросити у батьків письмовий дозвіл на участь.
3.     Читати книжки і вести записи в Читацькому щоденнику (далі – Щоденник). До участі у змаганні допускається учасник, в Щоденнику якого є записи про нові прочитані книжки. Змагання на 2-му етапі буде складнішим, адже тут будуть читачі, які вже перемогли своїх суперників. Тому готуватися слід дуже серйозно, а в Щоденник записувати тільки ті книжки, які Ви справді прочитали.
4.     Книжки можна вибирати як зі шкільної програми, так і ті, які до неї не входять. Читання книжок не за шкільною програмою, книжок сучасних українських та зарубіжних авторів дає можливість здобути вищі бали. Списки нових книжок українських видавництв можете знайти на сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html
5.     Також на сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html можете скачати Анкету учасника 2-го етапу, заповнити її вдома, по можливості видрукувати та/або списати на флешку і принести видруковану Анкету та флешку на змагання 2-го етапу. В Анкету впишіть прізвища та контакти вчителя літератури та/або бібліотекаря, які привели Вас до перемоги.
6.     Складіть загальний список книжок (тільки автор, назва), які ви прочитали під час підготовки до 1-го та 2-го етапів. Можете скласти список вдома в електронній формі (формат Word або Exel), по можливості видрукувати або записати на флешку і принести видрукований список та флешку на змагання 2-го етапу.
7.     Під час змагання журі буде оцінювати учасника за 12-бальною шкалою за такими критеріями:
            7.1. Всього прочитано книжок: 4-8 книжок –  1 бал, 9-10 – 2 бали.
            7.2.  Кількість прочитаних книжок не зі шкільної програми: 4-8 книжок – 1 бал, 9-10 – 2 бали.
            7.3. Кількість прочитаних книжок сучасних українських та/або зарубіжних авторів не зі шкільної            програми: до 4 книжок  – 1 бал,  більше 5 – 2 бали.
            7.4. Розуміння тексту, вміння аналізувати: 1 – 2 бали.
            7.5.  Інтерпретація, креативність та артистизм: 1 бали.
            7.6. Відповіді на запитання: кожному учасникові задають по 3 запитання по прочитаних ними книжках.             За кожну правильну відповідь виставляється 1 бал. Максимальна кількість балів – 3.
8.      Разом з Координатором, з батьками або з кимось із дорослих приїдьте у вказаний час до місця проведення 2-го етапу – в районну (або міську) дитячу бібліотеку.
9.      Важливо! Не забудьте взяти з собою Щоденник, адже без нього до змагань не допускають, а також видруковані список прочитаних книжок та Анкету учасника 2 етапу (або ж флешку з цими файлами).
10.  Здайте Координаторові Щоденник, видруковани список книжок та заповнену анкету (або файли, якщо Ви це зробили вдома). Якщо ні – заповніть запропоновану Анкету, складіть список прочитаних книжок і також обов’язково віддайте Координаторові 2-го етапу. Анкета є надзвичайно важливою, щоб організатори Конкурсу могли проводити його ще краще. В анкету впишіть прізвища та контакти  вчителя літератури та/або бібліотекаря, які привели Вас до перемоги. За здобуту Вами перемогу в 2-му етапі вони отримають “Срібну відзнаку” від організаторів Конкурсу.
11.  Саме змагання відбуватиметься подібно до 1-го етапу, тільки з тією різницею, що Вам ще доведеться відповідати на запитання членів Журі. Запитання можуть стосуватися Вашої улюбленої книжки, то ж будьте готові коротко, але захоплююче розповісти про неї (1,5-2 хв.)
12.  Також  Журі оцінить Ваші інтерпретацію, креативність та артистизм. Що це означає і як їх виявити? Здивуйте! Прийдіть в костюмі літературного героя, намалюйте плакат, який закликатиме усіх до читання, зробіть фоторепортаж про людей, які читають (або що трапляється з тими, які не читають). Співайте, танцюйте, стійте на голові, – але так, що Вам повірили: читати – це круто!
13.  Бали підраховані. Виявилося, що кілька осіб набрали однакову кількість балів. Хто переможець – вирішиться на бліц-турнірі. Претенденти задаватимуть запитання один одному. Хто правильно  відповість на більшу кількість запитань – той і переміг.
14.  Результати оголошені: Ви переможець 2-го етапу, Ви – «Найкращий читач району/міста-2014»! Журналісти вже знають про це? Вони захочуть  взяти у Вас інтерв’ю для місцевої газети.

Що робити після перемоги в 2-му етапі?
1)      Спитати Координатора, коли й де відбудеться 3-ій етап. А відбутися він має в час весняних канікул (будемо сподіватися, що їх не скоротять) в обласній, або республіканській в АР Крим, або в міській у Києві, Львові, Севастополі. Якщо Координатор ще не знає точної дати і часу – треба обов’язково дізнатися його номер телефону, щоб передзвонити перед 20 березня. Можна й самому дзвонити в бібліотеку. Телефон Ви можете знайти на нашому сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html
2)      Попросити у батьків письмовий дозвіл на участь.
3)      На сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html скачати Анкету учасника 3-го етапу, заповнити її вдома, по можливості видрукувати та/або списати на флешку і принести видрук та флешку на змагання 2-го етапу. В анкету впишіть прізвища та контакти  вчителя літератури та/або бібліотекаря, які привели Вас до перемоги. За здобуту Вами перемогу в 3-му етапі вони отримають “Золоту відзнаку” від організаторів Конкурсу.
4)      Пам’ятати, що у змаганні 3-го етапу візьмуть участь найсильніші, отже спеціальної підготовки це не вимагає. А оскільки інтервал між 2 і 3 етапом дуже малий, то й нових прочитаних книжок записувати в Щоденник не потрібно. Журі під час змагання 3-го етапу перегляне, скільки і яких книжок Ви прочитали при підготовці до 1 та 2 етапів. Конкуренція загострюється. Зате наближається перемога!
Будьте впевнені у своїх знаннях і в тому, що читання неодмінно приведе Вас до перемоги.
Бажаємо успіху!


Комментариев нет:

Отправить комментарий