четверг, 27 февраля 2014 г.

Готуємось до другого етапу Конкурсу

Всеукраїнський конкурс читання
 «КНИГОМАНІЯ 2014»
(«Найкращий читач України-2014»)

ПАМ’ЯТКА УЧАСНИКА 2-го ЕТАПУ

Вітаємо, Ви стали Найкращим читачем своєї школи чи бібліотеки! Члени журі оцінили ваші старання. Ви подолали перший рубіж.  Не зупиняйтесь, адже попереду – найцікавіше.

Що робити, коли Вас оголосили переможцем 1-го етапу?

1.      Дізнатися про дату і час проведення змагання. Згідно з рекомендаціями, воно має відбутися з 1 до 21 березня 2014 р., але можливі зміни.
2.      Попросити у батьків письмовий дозвіл на участь.
3.     Читати книжки і вести записи в Читацькому щоденнику (далі – Щоденник). До участі у змаганні допускається учасник, в Щоденнику якого є записи про нові прочитані книжки. Змагання на 2-му етапі буде складнішим, адже тут будуть читачі, які вже перемогли своїх суперників. Тому готуватися слід дуже серйозно, а в Щоденник записувати тільки ті книжки, які Ви справді прочитали.
4.     Книжки можна вибирати як зі шкільної програми, так і ті, які до неї не входять. Читання книжок не за шкільною програмою, книжок сучасних українських та зарубіжних авторів дає можливість здобути вищі бали. Списки нових книжок українських видавництв можете знайти на сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html
5.     Також на сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html можете скачати Анкету учасника 2-го етапу, заповнити її вдома, по можливості видрукувати та/або списати на флешку і принести видруковану Анкету та флешку на змагання 2-го етапу. В Анкету впишіть прізвища та контакти вчителя літератури та/або бібліотекаря, які привели Вас до перемоги.
6.     Складіть загальний список книжок (тільки автор, назва), які ви прочитали під час підготовки до 1-го та 2-го етапів. Можете скласти список вдома в електронній формі (формат Word або Exel), по можливості видрукувати або записати на флешку і принести видрукований список та флешку на змагання 2-го етапу.
7.     Під час змагання журі буде оцінювати учасника за 12-бальною шкалою за такими критеріями:
            7.1. Всього прочитано книжок: 4-8 книжок –  1 бал, 9-10 – 2 бали.
            7.2.  Кількість прочитаних книжок не зі шкільної програми: 4-8 книжок – 1 бал, 9-10 – 2 бали.
            7.3. Кількість прочитаних книжок сучасних українських та/або зарубіжних авторів не зі шкільної            програми: до 4 книжок  – 1 бал,  більше 5 – 2 бали.
            7.4. Розуміння тексту, вміння аналізувати: 1 – 2 бали.
            7.5.  Інтерпретація, креативність та артистизм: 1 бали.
            7.6. Відповіді на запитання: кожному учасникові задають по 3 запитання по прочитаних ними книжках.             За кожну правильну відповідь виставляється 1 бал. Максимальна кількість балів – 3.
8.      Разом з Координатором, з батьками або з кимось із дорослих приїдьте у вказаний час до місця проведення 2-го етапу – в районну (або міську) дитячу бібліотеку.
9.      Важливо! Не забудьте взяти з собою Щоденник, адже без нього до змагань не допускають, а також видруковані список прочитаних книжок та Анкету учасника 2 етапу (або ж флешку з цими файлами).
10.  Здайте Координаторові Щоденник, видруковани список книжок та заповнену анкету (або файли, якщо Ви це зробили вдома). Якщо ні – заповніть запропоновану Анкету, складіть список прочитаних книжок і також обов’язково віддайте Координаторові 2-го етапу. Анкета є надзвичайно важливою, щоб організатори Конкурсу могли проводити його ще краще. В анкету впишіть прізвища та контакти  вчителя літератури та/або бібліотекаря, які привели Вас до перемоги. За здобуту Вами перемогу в 2-му етапі вони отримають “Срібну відзнаку” від організаторів Конкурсу.
11.  Саме змагання відбуватиметься подібно до 1-го етапу, тільки з тією різницею, що Вам ще доведеться відповідати на запитання членів Журі. Запитання можуть стосуватися Вашої улюбленої книжки, то ж будьте готові коротко, але захоплююче розповісти про неї (1,5-2 хв.)
12.  Також  Журі оцінить Ваші інтерпретацію, креативність та артистизм. Що це означає і як їх виявити? Здивуйте! Прийдіть в костюмі літературного героя, намалюйте плакат, який закликатиме усіх до читання, зробіть фоторепортаж про людей, які читають (або що трапляється з тими, які не читають). Співайте, танцюйте, стійте на голові, – але так, що Вам повірили: читати – це круто!
13.  Бали підраховані. Виявилося, що кілька осіб набрали однакову кількість балів. Хто переможець – вирішиться на бліц-турнірі. Претенденти задаватимуть запитання один одному. Хто правильно  відповість на більшу кількість запитань – той і переміг.
14.  Результати оголошені: Ви переможець 2-го етапу, Ви – «Найкращий читач району/міста-2014»! Журналісти вже знають про це? Вони захочуть  взяти у Вас інтерв’ю для місцевої газети.

Що робити після перемоги в 2-му етапі?
1)      Спитати Координатора, коли й де відбудеться 3-ій етап. А відбутися він має в час весняних канікул (будемо сподіватися, що їх не скоротять) в обласній, або республіканській в АР Крим, або в міській у Києві, Львові, Севастополі. Якщо Координатор ще не знає точної дати і часу – треба обов’язково дізнатися його номер телефону, щоб передзвонити перед 20 березня. Можна й самому дзвонити в бібліотеку. Телефон Ви можете знайти на нашому сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html
2)      Попросити у батьків письмовий дозвіл на участь.
3)      На сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html скачати Анкету учасника 3-го етапу, заповнити її вдома, по можливості видрукувати та/або списати на флешку і принести видрук та флешку на змагання 2-го етапу. В анкету впишіть прізвища та контакти  вчителя літератури та/або бібліотекаря, які привели Вас до перемоги. За здобуту Вами перемогу в 3-му етапі вони отримають “Золоту відзнаку” від організаторів Конкурсу.
4)      Пам’ятати, що у змаганні 3-го етапу візьмуть участь найсильніші, отже спеціальної підготовки це не вимагає. А оскільки інтервал між 2 і 3 етапом дуже малий, то й нових прочитаних книжок записувати в Щоденник не потрібно. Журі під час змагання 3-го етапу перегляне, скільки і яких книжок Ви прочитали при підготовці до 1 та 2 етапів. Конкуренція загострюється. Зате наближається перемога!
Будьте впевнені у своїх знаннях і в тому, що читання неодмінно приведе Вас до перемоги.
Бажаємо успіху!


среда, 19 февраля 2014 г.

Онлайн голосування

УВАГА! КОНКУРС!
З 18 лютого по 10 березня  на сторінці ВКонтакті офіційної групи блогу Попільнянської районної дитячої бібліотеки WebРукавичка http://vk.com/public65444424 розпочалось  онлайн голосування на визначення найкращого читача бібліотеки у таких номінаціях:
* НАЙКРАЩИЙ ТВОРЧИЙ ЧИТАЧ
* НАЙКРАЩИЙ НАЙМОЛОДШИЙ ЧИТАЧ
* НАЙКРАЩИЙ НАЙСТАРШИЙ ЧИТАЧ
* НАЙКРАЩИЙ ЧИТАЧ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ

Любі друзі! Просимо зайти до нашої сторінки ВКонтакті http://vk.com/public65444424 проявити активність та підтримати наших конкурсантів "лайками", натиснувши кнопку "Мне нравится". На переможців чекають подарунки, які будуть вручені на другому районному етапі Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач - 2014".

среда, 5 февраля 2014 г.

Дитячі бібліотекарі України. Сто кращих.

А.А.Кумечко.
"Їх добрий слід у серці залишається,
Їх посмішки і тембр голосів,
І назавжди у пам'яті відбивається
Колег і наших юних читачів.
Немає забуття всім гарним людям,
Їх справам, їх натхненню і словам,
Бо завдяки їх мріям і думкам
Є в нас і сьогодення, і                      майбутнє". /Марія Чугуєва/.

У кожній справі є люди, які своїми ідеями, своїм горінням роблять її особливою. Саме до таких людей належить завідуюча Корнинською дитячою бібліотекою Анелія Аркадіївна Кумечко. Недаремно кажуть, що життя людини вимірюється не тільки роками, а й гарними справами. А їх у Нелі Аркадіївни назбиралося багато. Бо ж основним принципом було і залишається - прищепити своїм читачам любов до книги. 
У бібліотеку до Нелі Аркадіївни приємно зайти будь-якої пори року. Переступаєш поріг - і потрапляєш у царство чистоти і затишку. Здається, тут чекають на гостей, які ось-ось відчинять двері. А й справді, відвідувачі Корнинської дитячої бібліотеки для її завідуючої завжди бажані, як гості. Це для них барвисті килими, штори, свіжа зелень кімнатних квітів, різножанрова література, ігри, розваги, інтернет. 
Якби описати кожен трудовий день Анелії Аркадіївни Кумечко, то на полицях бібліотеки з'явилося б кілька томів цікавої розповіді про її любов до своєї роботи, дітей, уміння за допомогою книг очищати душі, робити добрими серця. Анелія Аркадівна - вмілий організатор і активний учасник багатьох культурно-просвітницьких і виховних заходів у формі свят, конкурсів, творчих зустрічей, диспутів, літературно-музичних вечорів. Вона співає, танцює, малює і пише гарні вірші. Проте найбільшу увагу вона приділяє бібліотечному краєзнавству. У бібліотеці зібрано значний документальний ресурс з історії села, розроблена "Екологічна стежина" за програмою сільського туризму, періодично проводяться зустрічі з цікавими людьми "Наперекір долі", зібрано цікавий матеріал про сільських вишивальниць "Вишивала долю для дітей". За високий професіоналізм, майстерність, відданість своїй справі Анелія Аркадіївна неодноразово визнавалася кращою серед бібліотечних працівників району за підсумками року; у 1987 році нагороджена дипломом Державного комітету УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі та видавництва дитячої літератури "Веселка" за активну участь у проведенні Республіканської літературної подорожі "Тобі ми вдячні, партія могутня, за мир, за щастя і зоряне майбутнє"; двічі ставала переможницею районного конкурсу професійної майстерності; у 1993 році перемогла в обласному конкурсі "Кращий дитячий бібліотекар року"; у 1998 - нагороджена грамотою облдержадміністрації "За багаторічну сумлінну працю в сфері книговидавництва, розповсюдження і пропаганди української книги та з нагоди 1000-річчя літописання і книжкової справи в Україні". За активну життєву позицію, принциповість, людяність односельці з 1980 року 8 скликань поспіль обирали А.А.Кумечко депутатом селищної ради та один раз - до районної ради.
І ось іще одне високе досягнення Нелі Аркадіївни... "Дитячі бібліотекарі України", під такою назвою вийшов збірник, підготовлений Національною бібліотекою України для дітей спільно з Міністерством культури України.

На сторінках книги розповідається про життєвий і творчий шлях 100 кращих фахівців бібліотек України для дітей, висвітлюється їхня діяльність, творчі здобутки, інноваційні проекти, спрямовані на всебічний і гармонійний розвиток підростаючого покоління. Надзвичайно приємно повідомити, що серед ста кращих - завідуюча сільською бібліотекою для дітей смт. Корнин Анелія Аркадіївна Кумечко.

Справжній професіонал, мудрий наставник. ЇЇ стиль роботи - висока працездатність, сумлінність, інтелект, наполегливість. Нові ідеї, ініціатива та успіх - життєве кредо Анелії Аркадівни Кумечко. Щиро вітаємо та зичимо нових творчих здобутків!