пятница, 22 декабря 2017 г.

Децентралізація в дії: перші кроки і перспективи

Ось і добігає рік як стартувала реформа децентралізації у Попільнянському районі, в результаті якої утворилось чотири об'єднаних територіальних громади, в тому числі і Корнинська. Кінець року, можна підбивати перші підсумки, говорити про успіхи та проблеми. Наразі про великі досягнення ще зарано говорити, а тому 21 грудня представники органів місцевого самоврядуванння
та працівники культурно-освітніх закладів Корнинської ОТГ    зібралися за круглим столом в приміщенні селищної ради для проведення діалогу  на тему: «Децентралізація в дії: перші кроки і перспективи». Адже всіх присутніх хвилювало питання, як потрібно дієво вирішувати проблеми розвитку соціальної інфраструктури своїх населених пунктів.     
    Мова йшла про те, як громада може впливати на процес соціально-економічного розвитку ОТГ, а саме: встановлення та облаштування ігрових майданчиків, реконструкція центру дозвілля, капітальний ремонт приміщення селищної ради, термомодернізація  Корнинського НВК  «ЗОШ I ст. –гімназія» .

      Анатолій Миколайович Мізерний, голова Корнинської ОТГ, зауважив: «На часі у нас ремонт доріг, реконструкція та модернізація об’єктів водопоста-

чання, заміна вікон в дитячій бібліотеці та багато інших  стратегічних питань відносно  інших соціальних сфер. Хочеться, щоб люди знали про наші перші кроки і  перспективи щодо процесу децентралізації в цілому».

     Лідія Григорівна Гончарук, секретар Корнинської ОТГ, наголосила, що децентралізація – це шанс для громади бути самостійними, адже вона надає значно більших повноважень органам місцевого самоврядування для їх успішної реалізації.

    Анелія Аркадіївна Кумечко, бібліотекар дитячої бібліотеки, додала:  «Ми, бібліотекарі, як інформаційні посередники між владою та громадою,  стараємось донести до всіх людей, що децентралізація – це закономірна реформа і шлях прогресу. А оскільки людей турбують подальші кроки реформи, її переваги та труднощі, ми і далі будемо працювати   в тісному зв’язку з органами місцевого самоврядування та членами громади для висвітлення питань, що виникають. Також сподіваємось,  що органи місцевого самоврядування, в свою чергу, підтримуватимуть наше функціювання.

    Довідка: Проект USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (PULSE). Впроваджує Асоціація міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID).  #USAID#PULSE #IREX #АМУ #ПУЛЬСКомментариев нет:

Отправить комментарий