среда, 29 января 2014 г.

"Книгоманія - 2014"

Увага! Увага! Увага! Всім, хто любить читати, багато знати, змагатись та перемагати! 

Поспішаємо повідомити про старт Всеукраїнського конкурсу дитячого читання "Найкращий читач України - 2014". У Конкурсі можуть брати участь усі охочі учні 6,7 та 8 класів. 1-й етап (відбірковий) - проводиться з 1 до 25 лютого 2014 р. в усіх шкільних, дитячих та сільських бібліотеках (філіях) всіх населених пунктах України, а отже і у шкільних та бібліотечних закладах Попільнянського району. Запрошуємо до участі у Конкурсі, а для цього потрібно зробити наступне: 
       1. Зареєструватися. Це зробить бібліотекар шкільної чи найближчої дитячої бібліотеки. До речі, непогана нагода записатися в бібліотеку.
          2. Дізнатися дату і час проведення змагання між зареєстрованими учасниками. Воно має відбутися з 26 до 28 лютого 2014 р., але можливі зміни. Про всяк випадок – перепитайте 25 лютого.
     3. Читати книжки і вести записи в Читацькому щоденнику (далі – Щоденник). Чим більше книжок – тим більше балів, однак, більше 10 книжок за період підготовки до змагання читати не рекомендується, щоб краще запам’ятати прочитане. Та й додаткових балів за це не присудять. Книжки мають бути не дуже тоненькими – оптимально – 100-300 сторінок кожна. Форма ведення Щоденника – довільна, обов’язкові поля для заповнення: Автор, Назва книги, Кількість сторінок, Імена головних героїв, Короткий зміст (2-5 речень), Особисте враження від прочитаного (2-5 речень), Оцінка книжки за 12-бальною шкалою (11-12 – улюблена книжка, 8-10 – подобається, 5-7 – добре, 3-4 – буває краще, 1-2 – не подобається). Інша інформація – назва видавництва, рік видання, прізвища художника-ілюстратора (для ілюстрованих видань), перекладача (для перекладних видань), номер ISBN, характеристики головних героїв, ілюстрації – за бажанням.

      За якими критеріями відбувається оцінювання учасників?
        1. Всього прочитано книжок: 1-3 книжки – 1 бал, 4-8 книжок – 2 бали, 9-10 – 3 бали.
      2. Кількість прочитаних книжок з-поза шкільної програми: 4-8 книжок – 1 бал, 9-10 книжок – 2 бали.
        3. Кількість прочитаних книжок сучасних українських авторів не зі шкільної програми: 1 книжка –         1 бал, 2 і більше – 2 бали.
         4. Кількість прочитаних книжок сучасних зарубіжних авторів не зі шкільної програми: 1 книжка –           1 бал, 2 і більше – 2 бали
         5. Розуміння тексту, вміння аналізувати: 1-2 бали.
    6. Залучення додаткового учасника: 1 бал. Але пам’ятайте: залучений Вами однокласник чи товариш             не отримає балу за Ваше залучення, йому для цього потрібно привести іншого учасника конкурсу.

     Як відбувається змагання на титул «Найкращий читач школи або бібліотеки-2014» ?
              1. У визначений день і час прийдіть на змагання у шкільну чи дитячу бібліотеку, в якій Ви      зареєструвались як учасник Конкурсу.
               2. Обов’язково принесіть з собою Читацький щоденник і передайте його членам Журі для      ознайомлення.
             3. Журі оцінить кількість прочитаних Вами книжок зі шкільної, і не зі шкільної програми.
                 4. Дуже стисло розкажіть про свою улюблену книжку. На цю розповідь Вам дається 1-2 хв., тому   треба добре підготуватися, щоб за такий короткий час викласти її зміст або основну ідею і      пояснити , чому Вам подобається.
             5. Далі члени Журі зададуть Вам кілька запитань щодо змісту Вашої улюбленої книжки, щоб оцінити      Ваше вміння розуміти й аналізувати текст.
             6. Якщо Ви залучили до Конкурсу свого друга чи однокласника, повідомте його прізвище членам   журі, щоб отримати 1 бал.
7. За участь в конкурсі можна отримати від 1 до 12 балів.
8. Якщо Ви набрали однакову кількість балів з іншими учасниками, тоді члени Журі запропонують
Вам задати один одному по 5 запитань на знання літератури. Переможець визначиться за більшою кількістю правильних відповідей. Подумайте заздалегідь, які запитання Ви задасте своєму суперникові.
9.     Переможцями 1-го етапу конкурсу стає по 1 учаснику з 6, 7, 8 класу, які набрали найбільшу
кількість балів серед своїх однолітків.
           10. Ви – найкращий читач школи чи бібліотеки. Не забудьте назвати членам журі прізвище, ім’я, по
      батькові і контакти Вашого вчителя літератури та бібліотекаря, які привили Вам любов до
      читання.
11. Всім учасникам змагання вручають Сертифікат учасника Всеукраїнського конкурсу дитячого             читання “Книгоманія-2014”.
12.             Дипломи «Найкращий читач школи/бібліотеки – 2014» вручають переможцям 1-го етапу на загальношкільній лінійці.

Що робити далі переможцям 1-го етапу?

1.      Спитати Координатора, який привів Вас до перемоги, коли і де відбудеться 2-ий етап, отримати Пам’ятку учасника 2-го етапу і попросити у батьків письмовий дозвіл на участь.
2.      Продовжувати читати і вести Щоденник. Змагання на 2-му етапі буде складнішим, адже тут будуть читачі, які вже перемогли своїх суперників. Тому готуватися слід дуже серйозно.
3.      Вибираючи книжки для читання, слід пам’ятати про те, що й у період підготовки до змагання 2-го етапу більше 10 книжок читати не рекомендується. Вони повинні бути як зі шкільної програми, так і довільно обрані. Списки нових книжок українських видавництв можете знайти на сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html
4.     На сайті bookforum.ua/tag/76/Книгоманія/1.html можна скачати Анкету учасника 2-го етапу, заповнити її вдома, по можливості видрукувати та/або списати на флешку і принести видруковану Анкету та флешку на змагання 2-го етапу. В Анкету вписати прізвища та контакти вчителя літератури та/або бібліотекаря, які привели Вас до перемоги.
5.      Скласти список книжок (тільки автор, назва), які ви прочитали під час підготовки до 1-го та прочитаєте, готуючись до 2 етапу. Список можна скласти вдома в електронній формі (формат Word), по можливості видрукувати або записати на флешку і принести видрукований список та флешку на змагання 2-го етапу.

   Будьте впевнені у своїх знаннях і в тому, що читання неодмінно приведе Вас до перемоги.
   Бажаємо успіху!

2 комментария:

  1. Шановні колеги! Бібліотекарі Житомирської обласної бібліотеки для дітей бажають перемоги у конкурсі найкращим вашим читачам.Третій - обласний тур конкурсу "Найкращий читач України - 2014"буде присвячений Року Тараса Шевченка в Україні.

    ОтветитьУдалить
  2. Шановна пані Тетяно! Дякуємо за побажання перемоги у Конкурсі. Обов'язково врахуємо, що третій етап буде присвячений Року Тараса Шевченка в Україні. Наш районний другий етап також буде приурочений цій події.

    ОтветитьУдалить