вторник, 26 ноября 2013 г.

Душа поета промовляє через слово

"Я віднині багатий:
Скарб зумів відкопати -
Слово давнє, забуте,
Та пахуче, як рута
І мені в цій обнові
Ще квітутіша мова,
Наче нивонька житня
Від волошок блакитних".
                            (Остапенко Б.В.)


Ці проникливі, задушевні поетичні рядки належать людині великої душі, нашому поету-земляку, члену Національної спілки письменників України Борису Васильовичу Остапенку. Незабаром, 4 грудня, він святкуватиме свій ювілей - 70 років від дня народження. І сьогодні випала чудова нагода провести літературну годину, присвячену Б.В. Остапенку "Душа поета промовляє через слово" з творчо-обдарованими дітьми загальноосвітніх шкіл району. Вони приїхали до Попільнянського Центру дитячої та юнацької творчості на районний захід, приурочений Тижню дитячої творчості в районі під гаслом "Таланти третього тисячоліття". 2013 рік в Україні, який було оголошено Президентом роком дитячої творчості, добігає кінця, але творчість людини ніколи не зникне з нашого повсякденного життя. Головна характеристика творчості - це створення чогось нового. Бути творчою людиною означає в усе навколо вносити своє, індивідуальне, неповторне. Зазвичай існують різні види творчості, і ми можемо переконатися у цьому, переступивши поріг районного Центру дитячої та юнацької творчості, де діють різноманітні творчі гуртки -  художня вишивка хрестом, художня вишивка стрічками, аранжування з природного матеріалу, образотворче мистецтво, бісероплетіння, аплікація, паперопластика, театральний, домашня академія. Протягом багатьох років дитяча районна бібліотека для дітей координує свою роботу з Центром дитячої та юнацької творчості, адже в тісній співпраці цих двох закладів можна досягти набагато кращого результату у справі виховання дітей, заповнити їх дозвілля корисно й захоплююче. А оскільки ми бібліотечний заклад, то наше завдання і мета популяризувати літературну творчість, натомість книги, їх авторів, і в цілому інформацію, як інтелектуальний продукт. І саме на прикладі нашого сучасника поета-краєзнавця Бориса Васильовича Остапенка, ми мали за мету долучити до поетичної творчості кращих творчих дітей району. Можливо почуте про нього спонукає їх до поетичної творчості, відкриються і такі грані творчого таланту дітей. Під звучання "Сонати для фортепіано №14" Бетховена діти прослухали цікаву розповідь бібліотекарів про життя та творчість Б.В.Остапенка, насолоджувалися його поезією. Дійсно, вірші Остапенка хочеться читати, вчити напам'ять. Вони так і просяться на музику, хоч самі вже стали ніжною музикою, яка народившись у серці поета, торкає найтонші струни душ його читачів. На завершення заходу діти послухали пісню на слова Бориса Васильовича "Добридень хато", музику до якої написав поет, прозаїк, композитор, бард-виконавець Володимир Федорович Шинкарук. 
http://www.youtube.com/watch?v=y9LLJC2RV282 комментария:

  1. Напередодні новорічних та Різдвяних свят прийміть наші сердечні вітання і найкращі побажання! Від усієї душі зичимо Вам великого людського щастя, міцного здоров’я, добра і радості, вірних друзів та вдячних читачів. Нехай Новий 2014 рік принесе достаток і добробут вашим сім’ям та здійснення найзаповітніших надій та прагнень. З повагою блог ТВОРЧА СТЕЖИНКА та колектив Житомирської обласної бібліотеки для дітей!

    ОтветитьУдалить
  2. Дякуємо за привітання, шановні колеги! Взаємно вітаємо зі святами, які вже завітали до ваших осель, а також вітаємо з Наступаючим Старим Новим роком та святом Василя. Нехай у ваших домівках та серцях буде багато позитиву, гармонії з оточуючим світом та добробуту!

    ОтветитьУдалить