Нічого кращого немає
Як тая мати молодая
З своїм дитяточком малим.
(Т.Г.Шевченко).
17 травня, в Попільнянській районній бібліотеці для дітей відбувся урок народознавства "Маминої пісні таїна". Пісня - один із найдавніших і найулюбленіших видів усної народної творчості. Всю щедрість обдарувань, всю красу і благородство душі, всю ніжність і ласку, весь високий і гордий політ думки вклали протягом століть у свої пісні багато народних поетів і співців. І серед багатоголосся пісенних тем дует мати і дитина - це найпрекрасніший образ їз загальнолюдської скарбниці духовності. Їх душі і серця зливаються у перших піснях, які чує дитина. Колискові пісні призначені для одненького слухача - дитини і мають одного виконавця - матір або близьку людину.
На урок були запрошені учні 4-в класу, класним керівником якого є Польовик Алла Анатоліївна. Діти дізнались про походження колискових пісень, зрозуміли їхнє важливе значення у житті кожної людини, адже ніщо так не єднає людей, як пісня. Під спів маминої пісні виростали поети, композитори, хлібороби й захисники рідної землі, космонавти і вчені, філософи і просто мудрі люди. Діти прослухали сім колискових пісень у виконанні Ніни Матвієнко, Віталія Білоножка, Злати Огнєвич, Надії Максимяк. А на завершення уроку діти відповідали на поставлені підсумкові запитання та імпровізовано дружно виконали колискову пісню "Котику сіренький".
Сама колискова – оберіг, лагідна усмішка та ніжність матусі. Допоки ми будемо співати колискових, доти наша країна буде процвітати.
ОтветитьУдалить