"Ті, що згоріли в огні
В перші хвилини двобою,
Землю прикрили собою,
Як наші діди на війні".
Є у людей дати: щасливі, радісні і сумні. 26 квітня - дата, яка стала для всіх наступних поколінь українців "чорною" датою. Радіаційна смерть випустила своє жало з мирного атома. Ця світова аварія принесла з собою лихо, страждання багатьох поколінь, розруху, зруйновані міста і села, покалічені людські долі...
У Попільнянській районній бібліотеці для дітей відбулася година скорботи "Гірка печаль бентежить пам'ять землі", до 26 річниці від дня Чорнобильської трагедії. Мета заходу - ознайомити учнів 3-в класу із трагічною сторінкою нашої історії, розкрити суть та наслідки Чорнобильської катастрофи, застерегти про небезпеку, яку несе радіація. Працівники бібліотеки розповіли дітям про ті трагічні події та молодих хлопців-пожежників, які ціною власного життя гасили пожежу на атомній електростанції, рятуючи людство від радіаційної біди. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували їхню пам'ять. На заході також був присутній Маєвський Микола Олександрович - учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Зі сльозами на очах він розповів дітям, що довелося пережити йому в ті часи, адже він працював водієм автобуса і брав участь у вивезенні багатотисячного населення із Чорнобильської зони. А іще він приніс і показав дітям прилад - дозиметр для вимірювання рівня радіації. Учні дуже уважно слухали розповідь Миколи Олександровича, задавали питання, спілкувалися з ним, розуміючи, як спогади краять йому серце, бентежать душу.
Для Миколи Олександровича дівчатка виконали пісні "Ховають землю" та "Цей чорний день".
Для Миколи Олександровича дівчатка виконали пісні "Ховають землю" та "Цей чорний день".
Дуже повчальний захід, адже наше життя у наших руках...
ОтветитьУдалитьЖадання людства – зупинити
Безодні атомної смерч.
Ми ж сівачі, ми – сонця діти –
Спроможні зупинити смерть!
Так, діти повинні знати приховану небезпеку мирного атому, і як співається у пісні"Пусть мирный атом, могучий атом, сияет солнцем для тебя"!
Удалить